Er der ting i dit hjem, der er gået i stykker? Så er der hjælp at hente på Frederiksværks Genbrugsplads. To lørdage i november åbner pladsen dørene for alle, der har brug for assistance til at reparere ting, der ikke længere fungerer.
Få hjælp til reparationerDe frivillige på genbrugspladsen står klar til at dele deres viden og evner. Uanset om det drejer sig om haveredskaber, køkkenmaskiner, symaskiner, støvsugere, tøj eller møbler, kan du få hjælp til at give dem nyt liv. Og det bedste er, at det hele er gratis.
En hyggelig dag med kaffe og kageMens dine ting bliver fixet, kan du nyde en kop kaffe og et stykke kage i godt selskab. Det er en oplagt mulighed for at møde andre fra lokalområdet og måske lære lidt om reparationsteknikker.
Praktisk information
Datoer: Lørdag 7. november og lørdag 21. november 2026
Tid: Kl. 12:00
Sted: Frederiksværks Genbrugsplads, Havnesvinget 10, 3300 Frederiksværk
Entré: Fri entré
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her